sposoby na stres w szkole

Jak sobie radzić ze stresem w szkole? Istnieją różne sposoby na stres w szkole, które są bezpieczne dla młodego organizmu i pozwalają radzić sobie ze stresem skutecznie. Zestresowane dziecko potrzebuje przede wszystkim wsparcia ze strony otoczenia.

sposoby na stres w szkole

© by flickr.com jillforsythe

Stres w szkole, jeśli jest nadmierny i ciągły, wcale nie pomaga dziecku sprawniej się mobilizować. Jest wręcz przeciwnie. Chronicznie zestresowane dziecko może mieć gorsze wyniki w nauce niż rówieśnicy, a co gorsza, mogą się u niego pojawić problemy w relacjach z rodziną i przyjaciółmi, a nawet zaburzenia psychiczne takie jak depresja. Jak przeciwdziałać chronicznemu stresowi dziecka?

Pomóż zorganizować miejsce nauki!

Niepokój i stres u dziecka często wynika z problemów z nauką. A im można przeciwdziałać. Dziecko musi mieć swój kącik, w którym będzie mogło spokojnie i w ciszy odrobić lekcje. Dobra organizacja miejsca pracy to podstawa sukcesu. Ważne też, aby dziecko miało zorganizowany czas, nie tylko przestrzeń. Lepiej nie dodawać mu zajęć, jeśli nie radzi sobie z odrabianiem lekcji.

Pozwól śnić!

Często rozdrażnienie, zmęczenie i nadmierny stres wynikają ze zwykłego niewyspania. Upewnij się, że dziecko ma zapewnioną odpowiednią ilość czasu na sen.

Nie naciskaj!

Nacisk ze strony rodziców o lepsze stopnie jest dla dziecka dużym obciążeniem psychicznym, szczególnie, jeśli dziecko czuje, że wymagania są wobec niego zbyt wygórowane. Warto rozmawiać z dzieckiem, pozwalając mu odkryć swoją własną motywację do nauki.

Zobacz teże : Dieta antystresowa, Relaksacja - sposób na stres, Muzyka chroni przed stresem, oraz inne sposoby na stres.

Artykuły na ten temat:

@zwalczstres