aromaterapia na stres

Aromaterapia to gałąź medycyny alternatywnej, która jest świetnym sposobem na stres. Ze względu na bezpieczeństwo stosowania, jest także sposobem na stres w ciąży, bezpiecznym dla matki i dziecka. Aromaterapia korzystnie wpływa także na zdrowie ogólne.

aromaterapia na stres

© by flickr.com Naomi King

Nieprzyjemne zapachy mogą nam popsuć nastrój, a te przyjemne - sprawić, że poczujemy się lepiej. Mamy też bardzo dobrze wykształconą pamięć zapachu. Zapachy z czasów dzieciństwa, które udaje nam się poczuć w dorosłym życiu, wywołują wspomnienia, o których istnieniu dawno zapomnieliśmy. Isnieje nawet specjalna dziedzina marketingu - aromamarketing - która wykorzystuje wpływ zapachu na człowieka do działań reklamowych.

Aromaterapia wykorzystuje to, jak zapach działa na człowieka oraz to, jak wpływają na niego substancje zapachowe. W terapii zapachem wykorzystuje się olejki eteryczne, a także inne substancje zapachowe. Wpływają one na nastrój, ale i zdrowie. Dzięki właściwościom antyseptycznym stosowane w aromaterapii substancje mogą być stosowane jako wspomaganie terapii tradycyjnych (np. antybiotykoterapii).

Przede wszystkim wdychamy przyjemne zapachy, ale też stosujemy przeróżne olejki na skórę poprzez kąpiele, kompresy i masaże (zobacz więcej na temat technik masażu).

Aromaterapia to gałąź medycyny holistycznej, starającej się patrzeć na człowieka jako całość, a nie zespół objawów czy chorych lub zdrowych części ciała.

Artykuły na ten temat:

@zwalczstres