Techniki masażu

Masowanie to zarówno głaskanie, jak i uciskanie czy wprawianie mięśni w drgania. Zobacz, jakie techniki masowania można wykorzystać, aby rozluźnić mięśnie!

Techniki masażu

© by flickr.com Unique Hotels Group

Aby pomóc bliskiej osobie zrelaksować się po ciężkim dniu, można zaoferować jej masaż relaksacyjny. Jak go przeprowadzić?

Po pierwsze: Głaskanie

Głaskanie to pierwsza i najważniejsza technika masażu. Od głaskania zaczyna się masaż i na głaskaniu się kończy. Dzięki temu uspokaja się i wycisza masowaną osobę. Ta technika ma korzystny wpływ na skórę - zwiększa jej ukrwienie i elastyczność. Nie zapominajmy o olejku do masowania! On sprawi, że masaż będzie jeszcze przyjemniejszy - i dzięki wrażeniom dotykowym, i zapachowym.

Ugniatanie

Ugniatanie napiętych mięśni pozwala im się rozluźnić. Dzięki bodźcom dotykowym, mięsień jest lepiej ukrwiony i szybciej zregeneruje się po wysiłku. Jest to technika masażu klasycznego. Jeśli nie ma się wprawy, lepiej stosować ją z dużą ostrożnością.

Oklepywanie

Oklepywanie zmęczonych i napiętych części ciała należy stosować w poprzek mięśni. Bezpieeczniej jest oklepywać niezbyt silnie, dzięki czemu osiągniemy efekt rozluźnienia.

Rozcieranie

Dzięki pocieraniu skóry, osiągamy jej rozgrzanie, a tym samym lepsze ukrwienie i szybszą regenerację.

Wyciskanie

Wyciskanie to technika mau antycellulitowego - dreu limfatycznego. Oddziałuje na głębokie warstwy tkanek i lepiej, aby stosował ją specjalista.

Wstrząsanie

Potrząsanie napiętym mięśniem w mechaniczny sposób rozluźnia go. Jeśli zwiększymy nasilenie wstrząsów, możemy działać pobudzająco na ciało.

Inne artykuły na ten temat:

Pozostałe artykuły:

@zwalczstres